Rólunk

Mikor alakultunk? – A Báthory Szülői Szövetség 2002. januárjában alakult át jogi személlyé, hogy törvényes formában tudja támogatni a kolozsvári Báthory István Elméleti Líceumot.

Mi a Báthory Szülői Szövetség? – független jogi személy, politikamentes, nonprofit szervezet.

Kik a Szülői Szövetség tagjai? – A szövetség tagjai a mindenkori 0-XII. osztályos diákok szülei.

Mi biztosítja a szövetség működését? – A szövetség pénzalapja a szülők által minden hónapban beadott tagságdíj, melynek összegét a szülők által választott elnökök szavazzák meg minden tanév kezdetén.

Miért jó a szövetség tagjának lenni?

• Folyamatos tájékoztatás az iskolában és az oktatásban történő változásokról
  • Figyelemmel tudja követni a tagságdíjak felhasználását
  • Mentesül a gyerek versenyekre való utaztatásával kapcsolatos költségektől
  • Bármilyen iskolával kapcsolatos panasszal fordulhat a szövetséghez
  • Bármilyen jellegű pszichológiai tanácsadás ingyenes igénylése

Melyek A BÁTHORY SZÜLŐI SZÖVETSÉG célkitűzései?

• A líceum morális és anyagi érdekeinek támogatása a társadalomban
  • Kapcsolatfenntartás és tapasztalatcsere más tanintézményekkel határon innen és túl
  • Megteremteni a kapcsolatot az iskola vezetősége és tanári kara, valamint a szülők között, ami elősegíti a tanulók szellemi, erkölcsi előmenetelét
  • Támogatni minden tevékenységet, amelyek a diákok tanulási lehetőségeinek javítását szolgálják
  • Terveket és pályázatokat készíteni szervezeteknek és alapítványoknak a szükségletek támogatására
  • Szociális esetek támogatása
  • Támogatókat szerezni versenyek díjazására, kiemelkedő iskolán kívüli tevékenységet végző tanárok jutalmazására
  • Befektetni ingatlanokba, ahol szabadidő központokat, bentlakást lehetne működtetni

Tettük és tesszük mindezt gyermekeinkért, iskolánkért, hagyományainkért, megmaradásunkért.